Lojërat më të mira të kazinosë live për profesionistë dhe fillestarë

Lajme

2021-11-25

Katrin Becker

Shanset janë që ju tashmë po mendoni të hiqni dorë nga lojërat e kazinosë RNG në favor të lojërave të kazinosë live. Luajtja e lojërave të drejtpërdrejta të kazinosë i ekspozon lojtarët ndaj natyrës realiste të kazinove me bazë tokësore duke ruajtur komoditetin e kazinove në internet. Pra, lërini ekspertët në LiveCasinoRank t'ju udhëheqin në lojërat më të mira të kazinosë live.

Lojërat më të mira të kazinosë live për profesionistë dhe fillestarë

Blackjack live

Natyra e shpejtë dhe me pagesë të lartë e kësaj loje klasike prej 21 e bën atë të dallohet nga të tjerat. Edhe pse fillestarët mund të ndjehen të frikësuar në fillim, kjo lojë është një nga më të lehtat për t'u luajtur. Këtu, lojtarët përpiqen të përmirësojnë dorën e tregtarit duke krijuar një blackjack (vlera e dorës 21). Lojtarët dështojnë dhe humbasin lojën nëse tejkalojnë 21. Është kaq e thjeshtë!

Përveç thjeshtësisë, blackjack është e vetmja lojë përveç pokerit që lejon lojtarët të përdorin një strategji. Lojtarët e aftë mund të numërojnë letrat dhe të përdorin sisteme si Martingale dhe Oscar's Blind për të zvogëluar skajin e shtëpisë. Shtoni shpejtësinë e pompimit të adrenalinës së blackjack-ut dhe është thjesht një nga lojërat më të mira luani në kazinotë më të mira live.

Poker Live

Mos u shqetësoni nëse nuk jeni të bekuar me një fytyrë serioze pokeri për të bërë bllof në një kazino me bazë tokësore. Lojtarët ende mund të luajnë dhe të fitojnë në faqet më të mira të basteve si BetVictor. Ashtu si blackjack, pokeri është një lojë e bazuar në aftësi ku lojtarët mund të përdorin truket për të ulur avantazhin e shtëpisë. Ju mund të luani variacione të shumta pokeri si Casino Hold'em, Texas Hold'em, Caribbean Stud dhe shumë të tjera.

Por përpara se të luani poker, është jetike të mësoni të gjitha duart e pokerit dhe si t'i krijoni ato. Për shembull, ju mund të krijoni një Royal Flush, që është dora më e lartë e pokerit. Në këtë rast, ju mund të bëni AKQJ-10 me një kostum të ngjashëm dhe të largoheni me tenxheren. Pra, mësoni duart. Është kritike!

Ruletë e drejtpërdrejtë

Të luash në një rrotë ruletë është një fllad, pavarësisht nëse jeni fillestar apo profesionist me përvojë. Një rrotë ruleti në thelb vjen me pika të zeza dhe të kuqe të shënuara me numrat 1-36. Rrota vjen gjithashtu me xhepa të vetëm zero ose të dyfishtë zero, në varësi të variantit të lojës. Thjesht parashikoni numrin ose ngjyrën mbi të cilën bie topi.

Mënjanë këtë, luani gjithmonë në një rrotë evropiane ose franceze. Këto lojëra vijnë me një RTP teorik prej 97.74% dhe 98.65, respektivisht. Tani krahasojeni këtë me 94,74% të timonit amerikan, dhe është më mirë të luani variantet franceze dhe evropiane. Plus, mësoni diçka rreth basteve brenda dhe jashtë.

Baccarat live

Duke luajtur baccarat live online e bën njeriun të ndihet si James Bond i kohëve të vjetra. Kjo lojë thjesht nxjerr klas dhe sofistikim që nuk mund ta gjesh në asnjë lojë tjetër tavoline. Ndërsa eksitimi dhe tensioni i kësaj loje mund t'i frikësojnë fillestarët, tregtari është gjithmonë pranë për t'ju përcjellë në seancën e parë.

Ndërkohë, lojtarët e baccarat mund të vendosin tre baste kryesore; bankier, lojtar dhe kravatë. Basti i bankierit ka RTP-në më të ulët me 98.95%, megjithëse lojtarët paguajnë një komision prej 5% në shtëpi për çdo fitore. Për këtë arsye, shumica e lojtarëve zgjedhin bastin e lojtarit, i cili ka një RTP 98,76. Së fundi, basti i barazimit është më i keqi, me një normë prej 85.56%. Mos harroni se ka edhe baste të shumta anësore si çifti i përsosur, çifti i lojtarit, bonusi i bankierit dhe bonusi i lojtarit.

konkluzioni

Këto janë lojërat e njohura të kazinosë live për të luajtur sot. Përveç këtyre varianteve, shikoni lojëra si Teen Patti, Andar Bahar, craps live, zare live dhe mega ball. Akoma më mirë, Evolution Gaming prezantoi së fundmi Gonzo's Quest Treasure Hunt të përputhshëm me VR, i cili ofron një përzierje të përvojave të drejtpërdrejta dhe në internet. Zgjidhni atë që i përshtatet stilit tuaj të lojës.

Lajmi i fundit

A ndihmon gjurmimi i rezultateve të lojërave të kazinosë live?
2023-02-06

A ndihmon gjurmimi i rezultateve të lojërave të kazinosë live?

Lajme