Lajme

October 15, 2020

Rritja e Kazinosë Live: Raporti i Tregut të Lojërave të Fatit në SHBA 2020-2025

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Ligjet e fundit për sa i përket basteve në internet në Shtetet e Bashkuara lejojnë vetëm bastebërësit e licencuar në Delaware, New Jersey, Pennsylvania dhe Nevada të veprojnë në mënyrë legale dhe këto janë shtetet ku është e mundur të bastosh ligjërisht, madje edhe në internet. New Jersey është tregu më i madh në SHBA, në lidhje me lojërat e rregulluara në internet. Më shumë se 12 dhoma dhe kazino të ligjshme dhe të licencuara pokeri konkurrojnë në një treg me vlerë mbi 225 milionë USD në vit. Disa të dhëna u publikuan nga Divizioni i Zbatimit të Lojërave (DGE) në qershor 2019 në lidhje me të ardhurat nga 3 kazinotë më të mira në internet në shtet, dhe ato ishin si më poshtë. Betfair/Golden Nugget llogaritet për 13.6 milionë USD, Resorts AC fitoi 6.39 milionë USD si të ardhura dhe Borgata/Party mori të ardhura prej 5.66 milionë USD.

Rritja e Kazinosë Live: Raporti i Tregut të Lojërave të Fatit në SHBA 2020-2025

Kazinoja live po fiton forcë në SHBA

Kazinoja live është ende në rritje në SHBA për shkak të rregulloreve të saj strikte. Megjithatë, disa ofrues, si p.sh Lojëra evolucionare dhe Ezugi u janë dhënë licenca për të ofruar lojëra kazino live në New Jersey, gjë që ka kuptim. Përveç kësaj, lojtarët në mbarë botën po hyjnë dhe po fillojnë të pëlqejnë të luajnë në kazino të drejtpërdrejta, kështu që kjo është gjëja më e mirë që mund të bëjë qeveria amerikane. Për shembull: në janar 2018, Evolution hapi studion e parë të kazinosë live në Vankuver, ku ka dhjetë tabela me disa lojëra si p.sh Blackjack , Bakarat , amerikan Ruletë dhe Slingshot Roulette.

Lojëra evolucionare nënshkroi disa kontrata me shumë operatorë si 888casino, Hard Rock Hotel & Casino Atlantic City, Ocean Resort Casino dhe Poker Stars Casino New Jersey. Ofruesit e programeve kompjuterike po fillojnë bashkimin dhe blerjen, e cila është një strategji e re për të arritur një optimizim më të mirë dhe gjithashtu konsolidim. Si shembull, ishte në janar 2019 që Evolution bleu ofruesit e tregtarëve të drejtpërdrejtë Ezugi, BetOnline, 5Dimes, Ignition Casino, MyBookie, Bovada dhe BoVegas. Këto janë vërtet të njohura në të gjithë SHBA.

Pensilvania po rritet me shpejtësi

Ky shtet ishte i katërti që legalizoi dhe rregulloi lojërat e fatit në internet. Ligji i ri lejon kazinonë online, bastet sportive, bastet sportive në poker online dhe më shumë. Lojërat e kazinove (dhe kjo përfshin lojërat e tavolinës dhe lojëra elektronike) pokeri, bastet sportive/gara me kuaj dhe bastet me fantazi janë me siguri të rregulluara nga Bordi i Kontrollit të Lojërave të Pensilvanisë. Kur bëhet fjalë për llotarinë, kjo rregullohet nga Lotaria e Pensilvanisë. Sipas të dhënave të publikuara nga Shoqata Amerikane e Lojërave, të ardhurat e kazinove të Pensilvanisë ishin afërsisht 3226.92 milionë USD në 2017, e dyta më e larta. E para ishte Nevada. Kjo do të thotë se rregullimi i kazinove online në Pensilvani do të rrisë sasinë e shkarkimeve të disa lojërave të kazinove online dhe, rrjedhimisht, do të shtojë të ardhura më të larta në tregun e lojërave të fatit në internet. Pas nisjes së lojërave të fatit në internet në 2019 në Pensilvani, markat po krijojnë partneritete për të përballuar nxitjen e kërkesës për kazinotë në internet dhe për t'u dhënë lojtarëve përvojën më të mirë që kanë pasur ndonjëherë.

Zgjidhni një kazino të drejtpërdrejtë

Në ditët e sotme të luash në një kazino online dhe kazino live është e lehtë. Ka shumë prej tyre në dispozicion dhe ju zgjidhni më të mirën për ju, në varësi të numrit të lojërave të drejtpërdrejta të tregtarëve që mund të luani dhe gjithashtu nga lloji që ka. Ju keni mundësinë të argëtoheni shumë, ndaj kjo është padyshim më e mira që mund të bëni.

Nëse jeni të gatshëm të kërkoni për kazinonë më të mirë për veten tuaj, ku mund të luani kazino live, atëherë do të jeni shumë të lumtur që e gjetët. Është më mirë të luash në kazinonë më të mirë pastaj të zgjedhësh ndonjë dhe të habitesh.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Eksplorimi i emocioneve: Ruleta e vullkanit dhe Vikings Multifire
2024-04-17

Eksplorimi i emocioneve: Ruleta e vullkanit dhe Vikings Multifire

Lajme