Rritja e lojërave me tregtarë të drejtpërdrejtë

Lojëra

2020-11-16

Për shkak të përparimit revolucionar të teknologjisë, shumë lojëra kazino janë zhvilluar në internet. Është e mundur në ditët e sotme që njerëzit të kënaqen duke luajtur të preferuarën e tyre kazino live lojëra kudo dhe kurdo. Në thelb, me vetëm një klikim, do të keni shumë lojëra në kompjuterin tuaj.

Rritja e lojërave me tregtarë të drejtpërdrejtë

Cilat janë lojërat me tregtarë të drejtpërdrejtë

Lojërat live i lejojnë lojtarët të shijojnë të njëjtat lojëra fantastike nga ato fizike, të cilat ata i adhurojnë, por nga komoditeti i shtëpive të tyre. Ky është padyshim një avantazh i madh. A lojë live kazino tregtari ka dikë që është real, të cilët janë tregtarë në kohë reale.

Këto përdorin pajisjet e zakonshme të kazinosë si p.sh baccarat dhe blackjack kartat, ruletë rrota dhe topa. E vetmja gjë që u mungon këtyre llojeve të lojërave janë çipat, por ato janë ende të pranishme përmes softuerit.

Këto lojëra funksionojnë, në thelb, si transmetim video. Është e mundur për këdo që luan të ndërveprojë me tregtarët në internet në kohë reale, ashtu siç do të bënin në një kazino fizike. Meqenëse ekziston një person i vërtetë që shpërndan letrat ose madje rrotullon timonin, dhe nuk është i kompjuterizuar, ekziston nevoja për t'i besuar personit në ekran.

Një tjetër gjë që është emocionuese është biseda e drejtpërdrejtë, e cila mund të përdoret për komunikim me tregtarin dhe ai ose ajo do të përgjigjet menjëherë. Sa i përket basteve, kjo është më e shpejtë në një lojë live sesa në një kazino fizike, sepse në këtë lloj loje keni një kohë të caktuar për të vënë bastin tuaj dhe kaq.

Si funksionon gjithçka

Lojërat me tregtarë të drejtpërdrejtë zakonisht kanë dy kamera që punojnë ose edhe më shumë. Për shembull, ruleta zakonisht ka kamera të veçanta për një pasqyrë të timonit, tryezës dhe nga i gjithë ekrani, duke përfshirë edhe tregtarin.

Njësia e Kontrollit të Lojërave është në fakt një komponent shumë i rëndësishëm kur bëhet fjalë për lojëra të drejtpërdrejta, sepse është përgjegjëse për kodimin e videos së transmetimit të drejtpërdrejtë. Këto lojëra zakonisht kanë staf duke përfshirë krupierë, kameraman dhe gjithashtu një menaxher IT.

Lojërat më të mira të kazinosë live online

Do të gjeni disa lojëra të drejtpërdrejta me tregtarë në internet nga faqe të ndryshme. Shumë marka dhe operatorë të lojërave me tregtarë të drejtpërdrejtë bëjnë shumë përpjekje për të ofruar sa më shumë lojëra të drejtpërdrejta. Këtu është një listë e lojërave më të mira të kazinosë në internet që ka të ngjarë të gjeni:

  • Poker – Kur jeni duke luajtur poker, ju jeni duke luajtur kundër personit që qëndron në anën tuaj dhe jo kundër tregtarit. Ka shumë variante të disponueshme të pokerit që mund të gjenden.
  • Blackjack - Kjo lojë përdor tetë kuverta me 52 letra. Qëllimi kryesor është të merrni një rezultat më të lartë se tregtari, pa marrë një rezultat që është më i lartë se 21 pikë. Blackjack ka gjithashtu diçka që do t'ju pëlqejë, e cila është një avantazh i ulët i shtëpisë.
  • Ruletë – Të luash me tregtar të drejtpërdrejtë është pothuajse njësoj si të luash në kazino fizike. Por në kazinotë online, tregtari i drejtpërdrejtë është ai që do të rrotullojë timonin. Ka tavolina ruleti ku mund të vini bast të ulëta dhe të tjera ku mund të vini bast të larta.

Lajmi i fundit

Ezugi merr licencën e lakmuar të Kazinosë Live në Mbretërinë e Bashkuar
2022-09-05

Ezugi merr licencën e lakmuar të Kazinosë Live në Mbretërinë e Bashkuar

Lajme