Programe kompjuterike

June 3, 2021

Evolution zgjeron gjurmën e tij në Pensilvani me Partneritetin Cordish Gaming Group

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Lojëra evolucionare është një zhvillues i softuerit online të kazinosë live i vlerësuar me çmime. Në krye të marrjes së emrave kryesorë si Ezugi, NetEnt, dhe Lojëra në kohë të mëdha, kompania vazhdon të zgjerojë pjesën e saj të tregut të kazinove online. Këtë herë, Evolution është në partneritet me Cordish Gaming Group në Pensilvani. Pra, çfarë është duke gatuar?

Evolution zgjeron gjurmën e tij në Pensilvani me Partneritetin Cordish Gaming Group

Marrëveshja e bojës së Evolution dhe Cordish Gaming Group

Më 29 mars 2021, Evolution njoftoi partneritetin e saj me Cordish Gaming Group në Pensilvani për të ofruar RNG-në e saj të shkëlqyer të personit të parë dhe lojëra me tregtarë të drejtpërdrejtë. Pas marrëveshjes, ofertat do të jenë të disponueshme përmes PlayLive të Cordish Gaming Group! faqe interneti. Transmetimi i lojës do të jetë nga studio live e Evolution në Filadelfia. Ndërkohë, Cordish Gaming Group parashikon lançimin e PlayLive! faqe interneti në tremujorin e dytë të vitit. Pas lançimit, fansat e kazinove të drejtpërdrejta në internet në shtetin Keystone do të kenë akses në të gjitha ofertat e njohura në katalogun e Kazinosë Live të Evolution. Disa nga lojërat përfshijnë Craps Live, Ruletën e mirë të vjetër Lightning, Ëndrra tërheqëse, Crazy Time, dhe shumë të tjera.

Reagime nga të dyja palët

Jeff Millar, Drejtor Tregtar për Amerikën e Veriut në Evolution Group, ishte i shpejtë për të komentuar mbi marrëveshjen. Ai tha se kompania ishte super e emocionuar dhe krenare për të punuar me një markë si Cordish Gaming Group, PlayLive! veçanërisht. Ai shtoi më tej se portofoli i gjerë i lojërave online të kazinove të Evolution do të ishte një përshtatje e shkëlqyeshme për zhvillimin e Live të Cordish Gaming Group! përvojë. Nga ana tjetër, Joe Billhimer, Zëvendës Presidenti Ekzekutiv në Cordish Gaming Group, tha se Hotelet e tyre dhe Live! Kazinotë synojnë të vendosin standarde të reja në përvojën e lojtarëve në klasë. Ai shtoi se kompania aktualisht është duke u fokusuar në zhvillimin e Play Live! kazino online, për të cilën ata shpresojnë se do të jetë një sukses i jashtëzakonshëm. Billhimer arriti në përfundimin se ata janë të sigurt. Cilësia dhe përvoja e jashtëzakonshme e Evolution do t'i ndihmojë ata të arrijnë qëllimet e tyre. Nuk ka dyshim për këtë! Është gjithashtu e rëndësishme të theksohet se Cordish Gaming Group bashkëpunoi me Game Account Network (GAN) vitin e kaluar për të debutuar në hapësirën iGaming të Pensilvanisë.

Shpëtime të tjera të fundit të evolucionit në Pensilvani

Në gusht 2020, Evolution njoftoi se do ta ofronte atë Kazino live Katalogu i lojërave për lojtarët e Pensilvanisë përmes BetMGM. Deri më tani, lojtarët në këtë shtet shijojnë variacionet e tregtarëve të drejtpërdrejtë të Evolution si ruleta, blackjack dhe baccarat përmes libralidhësve. BetMGM Casino u ofron lojtarëve mbi 140 lojëra kazino online të thjeshta për t'u luajtur. Aplikacioni është aktualisht i disponueshëm për t'u shkarkuar në Android dhe iOS, me versionin e aksesit të menjëhershëm gjithashtu të disponueshëm. Kohët e fundit, në nëntor 2020, kompania njoftoi një partneritet tjetër në Pensilvani me Unibet, një markë e Grupit Kindred. Pas kësaj marrëveshjeje, lojtarët e Unibet Casino në Keystone State mund të luajnë lojëra të drejtpërdrejta si blackjack, baccarat, mut, etj. Mos harroni se partneriteti i Evolution Gaming dhe Unibet filloi në dhjetor 2018 kur kazinoja online debutoi në tregun amerikan. Pas kësaj marrëveshjeje, Evolution ofroi shërbimet e saj Live Casino për lojtarët e New Jersey. Marrëveshja e fundit mes të dyve është provë e mjaftueshme se produktet e Evolution janë një sukses i madh në tregun kërkues amerikan. Rroftë partneriteti! Ende në nëntor 2020, Evolution nënshkroi një marrëveshje me Caesars Casino & Sportsbook që do t'i shohë lojtarët e saj të Pensilvanisë të kenë akses në lojërat e tregtarëve të drejtpërdrejtë të Evolution. Marrëveshja përfshinte gjithashtu një klauzolë që lojtarët e Caesars's New Jersey do të marrin një pjesë të veprimit të Evolution në muajin e ardhshëm. Me këto tre marrëveshje të Pensilvanisë të përfunduara, Evolution tani mund të fokusohet në zgjerimin në tregje të tjera amerikane.

E ardhmja e zgjerimit të evolucionit në SHBA

Siç mund ta shihni, Evolution nuk është një i ri në tregun konkurrues të lojërave të fatit në SHBA. Lëvizjet e fundit sigurisht që do të forcojnë pozicionin e saj si lider në treg në ofrimin e lojërave të drejtpërdrejta me tregtarë në Amerikën e Veriut. Me këtë ritëm, lojtarët e kazinove me tregtarë të drejtpërdrejtë duhet të presin më shumë marrëveshje të suksesshme nga Evolution këtë vit.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Eksplorimi i emocioneve: Ruleta e vullkanit dhe Vikings Multifire
2024-04-17

Eksplorimi i emocioneve: Ruleta e vullkanit dhe Vikings Multifire

Lajme