Empire777 Live Casino Rishikoni

Age Limit
Empire777
Empire777 is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
MasterCardVisaNeteller
Trusted by
PAGCORCuracao
Total score7.8
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2015
BonusetBonuset (10)
Bonus cashbackBonus ndeshjeBonus pa depozitë
Bonus parash pa pagesë
Bonus rrotullime falas
Bonus të mirëpriturBonus të regjistrimitBonusi i rimbushjesBonusi javorKodet e bonusit
GjuhëtGjuhët (7)
Angleze
Indoneziane
Japoneze
Kineze
Koreane
Tajlandeze
Vietnameze
LicencatLicencat (2)
Curacao
PAGCOR
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
Bisedë live
Email mbështetës
LojëraLojëra (10)
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (15)
American Express
Bank Draft
Bank Wire Transfer
Bank transferCredit CardsDebit Card
DuitNow
EcoPayz
Help2Pay
JCB
MasterCardNeteller
PassNGo
Prepaid Cards
Visa
MonedhatMonedhat (7)
Bahti Tailandez
Dồngu Vietnamez
Euro
Koresë së Jugut Won
Ringgiti Malajzian
Rupia Indoneziane
Shtetet e Bashkuara Dollar
ShtetetShtetet (8)
Brunei
India
Indonezia
Japonia
Malajzia
Mianmar
Tajlandë
Vietnami
SoftwareSoftware (23)
Asia Gaming
Asia Live Tech
Betsoft
Booming Games
Booongo Gaming
Concept Gaming
Evolution GamingEzugi
GameArt
Gameplay Interactive
Gamomat
Kalamba Games
Multislot
NextGen Gaming
Oryx Gaming
PariPlay
Play'n GOPragmatic PlayPush GamingSA Gaming
Tai Shan
ThunderkickYggdrasil Gaming

About

Empire777 është një kazino në internet me selinë e saj në Apia, Samoa. Është regjistruar nga Gaming Curacao dhe mbi një sërë lojërash kazino. Kazinoja thotë se synon të bëhet uebfaqja kryesore e lojërave në rajonin aziatik që mbulon Kinën, Malajzinë, Japoninë, Vietnamin dhe Tajlandën. Është në pronësi të Nuggets Projects Inc.

Games

Kazino Empire777 ofron lojëra tavoline dhe lojëra elektronike. Lojërat me slot ndahen në kategori 'të reja' dhe 'popullore' dhe përbëjnë pjesën më të madhe të katalogut. 888 Empire është slot-i më i popullarizuar në kazino që nga mesi i vitit 2020. Lojërat e tavolinës përfshijnë versione të ndryshme të Baccarat, Sic Bo, Texas Hole Ém, Sic Bo dhe Roulette. Empire777 është një kazino me lojëra të menjëhershme, që u mundëson lojtarëve të shijojnë lojërat drejtpërdrejt në shfletuesit e tyre. Kazinoja ka gjithashtu një model live ku lojtarët mund të transmetojnë lojëra tavoline dhe të ndërveprojnë drejtpërdrejt me një tregtar sikur të ishin në një shtëpi fizike. Ai gjithashtu ofron një platformë celulare për t'i ndihmuar lojtarët të shijojnë lojërat në lëvizje.

Withdrawals

Të njëjtat metoda të përdorura për depozitimin mund të përdoren për të tërhequr. Në faqen e internetit, ato janë renditur së bashku si "Mënyra e pagesës". Megjithatë, prakticiteti i përdorimit varet nga vendndodhja e saktë e luajtësit. E njëjta gjë vlen edhe për kohëzgjatjen që duhet të reflektojë tërheqja. Tërheqja e kartave zgjat më shumë se kuletat elektronike.

Bonuses

Nuk mungojnë promovimet për të shijuar në këtë kazino. Pas regjistrimit, lojtarët kanë të drejtë për një bonus mirëseardhjeje dhe rrotullime falas të cilat mund t'i përdorin për t'u ambientuar me kazinonë. Ekziston gjithashtu një bonus ringarkimi sa herë që bëhet një depozitë, dhe një bonus javor për zbritje për t'u kërkuar.

Languages

Kazinoja ka zhvilluar gjuhë aziatike për t'u kujdesur për tregun rajonal. Anglishtja është gjuha tjetër e përfshirë për lojtarët jashtë rajonit. Faqja është në dispozicion në Tajlandisht, Japonisht, Kinezisht, Vietnamisht, Malajisht dhe Anglisht. Lojtarët mund të zgjedhin gjuhën e tyre të zgjedhur nga një menu rënëse në faqen kryesore të faqes së internetit. Për lojtarin e përgjithshëm, kazino mbështet dollarin, i treguar si USD (tjetër) në tabelën e transaksionit. Për lojtarët në rajon, ata mund të përdorin USD (Japoni). USD (Vietnam), Baht Thai, Ringgit Malajzian ose juan kinez. Lojtarët zgjedhin nëse duan të përdorin të njëjtën monedhë për depozita dhe tërheqje.

Software

Deri në 23 ofrues kryesorë softuerësh kanë titujt e tyre të paraqitur në Empire777. Ato përfshijnë shtëpitë kryesore si Play 'n Go si dhe ofruesit e ardhshëm veçanërisht ata nga rajoni aziatik. Ky kombinim ofruesish siguron që lojtarët të marrin lojërat më të njohura të kazinosë, si dhe tituj të rinj inovativë që sapo po dalin në treg.

Support

Mbështetja në kazino Empire777 është e gjitha e rrumbullakosur dhe e dobishme. Ekziston një opsion i bisedës së drejtpërdrejtë, megjithëse kjo është e disponueshme vetëm midis orës 9 të mëngjesit dhe 17:00. Seksioni FAQ është i disponueshëm për të ndihmuar me pyetjet e njohura. Jashtë këtyre platformave, kazinoja ka një prani të fortë në mediat sociale dhe është gjithashtu e arritshme përmes emailit.

Deposits

Depozitimi në kazino mund të bëhet si përmes kartave ashtu edhe përmes kuletave elektronike. Opsionet si MasterCard, Help2Pay, American Express, iWallet, Pass N Go dhe Visa janë pjesë e 12 opsioneve të pagesës në dispozicion. Paneli i depozitave është një ndërfaqe e thjeshtë që lejon lojtarin të zgjedhë monedhën e dëshiruar për çdo transaksion.