Leo Vegas Live Casino Rishikoni - Responsible Gaming

Age Limit
Leo Vegas
Leo Vegas is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Responsible Gaming

Hyrje

Varësia nga kumari është një çështje serioze e shëndetit mendor që për fat të mirë mund të kapërcehet me mjetet e duhura. Të ndihmosh një lojtar problematik mund të jetë shumë sfiduese, por mund të bëhet. Lojtarët që merren me këtë çështje mund të kontaktojnë një nga organizatat e mëposhtme për udhëzime dhe këshilla:

Leo Vegas është një kazino përgjegjëse dhe ata kujdesen për lojtarët e tyre. Ata ofrojnë mjete të ndryshme që lojtarët mund t'i përdorin dhe të kontrollojnë zakonet e tyre të lojërave të fatit.

Shumica dërrmuese e lojtarëve mund të qëndrojnë në kontroll të lojërave të fatit, por ka gjithmonë disa që nuk janë në gjendje ta bëjnë këtë. Për të mbajtur kontrollin e lojës, kumarxhinjtë duhet të mbajnë mend disa gjëra:

Bixhozi është një formë argëtimi dhe jo një mënyrë për të fituar të ardhura.

Lojtarët duhet të mbajnë kontroll të ngushtë mbi paratë që shpenzojnë në kumar dhe duhet të jenë gjithmonë të përgatitur për të vënë bast paratë që mund të përballojnë për të humbur.

Lojtarët nuk duhet të ndjekin kurrë humbjet.

Lojtarët duhet të mbajnë gjithmonë gjurmët e kohës që kalojnë duke luajtur bixhoz.

Mjetet e bllokimit

Lojtarët që e shohin veten të paaftë për të kontrolluar dëshirën e tyre për kumar, mund të provojnë një nga mjetet e shumta të disponueshme të bllokimit. Ne sugjerojmë lojtarët të provojnë Gamban dhe BetFilter dhe pasi të instalojnë softuerin, ata nuk do të jenë në gjendje të hyjnë në asnjë faqe interneti nga e cila mund të vihet një bast.

Ndihmë Organizatat

Kur dikush bëhet i varur nga kumari, kjo mund të ndikojë tek shumë njerëz, jo vetëm tek personi i prekur. Organizata të ndryshme janë gjithmonë të disponueshme për lojtarët që merren me varësinë e lojërave të fatit, duke përfshirë ato në vijim:

Këto organizata janë gjithashtu të përkushtuara për të rritur ndërgjegjësimin për të gjitha efektet negative të lojërave të fatit me probleme. Lojtarët mund të gjejnë këshillim falas dhe ata gjithashtu do të këshillohen për menaxhimin e borxhit.

Vetëvlerësimi

Vetë-vlerësimi është një mjet i fuqishëm që do të ndihmojë këdo që është i prekur nga varësia ndaj kumarit të ketë një pasqyrë të qartë të zakoneve të tyre të lojërave të fatit. Ky test do të masë ndikimin që ka kumari në katër aspekte të jetës së individit:

  • Menaxhimi i kohes
  • Situata financiare
  • Marrëdhëniet
  • Shëndeti

Pasi të përfundojë testi, një grafik i thjeshtë do të tregojë ndikimin e lojërave të fatit në këto aspekte. Kjo do të ndihmojë një person të ndërgjegjësohet për pasojat e lojërave të fatit.

Vetëpërjashtimi

Vetëpërjashtimi është një mënyrë për njerëzit që duan të ndalojnë lojën e fatit për një periudhë të caktuar. Lojtarët duhet të kontaktojnë Mbështetjen e Klientit dhe ata do t'i ndihmojnë ata të marrin vendimin e duhur.

Vetë-përjashtimi është një veçori që është shumë e dobishme për lojtarët që kanë vendosur të ndalojnë lojën e fatit për ca kohë. Pasi lojtarët të kenë bërë një marrëveshje vetëpërjashtimi, ata nuk mund të hapin llogarinë e tyre dhe të luajnë për para të vërteta.

Total score8.1
Përfitimet
+ Mbreti i celularit
+ Kazino live e klasit të lartë
+ Fitues i çmimit

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2012
BonusetBonuset (7)
Baste falas
Bonus ndeshje
Bonus rrotullime falas
Bonus të mirëpriturBonusi high rollerBonusi i rimbushjes
Bonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (7)
Angleze
Daneze
Gjermane
Italiane
Portugeze
Spanjolle
Suedeze
LicencatLicencat (8)
AAMS Italy
CAIXA Brazil
Danish Gambling AuthorityMalta Gaming Authority
Peruvian La Dirección General de Juegos de Casino y Máquinas Tragamonedas
Swedish Gambling Authority
The Alcohol and Gaming Commission of Ontario
UK Gambling Commission
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
Bisedë live
Email mbështetës
LojëraLojëra (57)
Live 3 Card Brag
2 Hand Casino Hold'em
All Bets BlackjackBaccarat
Basketboll
Bast në Futboll
Bejsbolli
Blackjack
Boks
CS:GO
Call of Duty
Casino Stud JP Emulator
Dota 2
First Person Baccarat
Formula 1
Futboll
Futboll Amerikan
Futbolli Australian
Futbolli galik
Golden Wealth Baccarat
Golf
Hokej mbi akull
Kriketi
League of Legends
Live Baccarat Lounge No CommissionLive Mega Wheel Live Playboy BaccaratLive Progressive BaccaratLive Super SixLive Texas Holdem BonusLive XL Roulette
MMA
Motorsport
Pai GowPokerPoker me tre letra
Politika
Rainbow Six Siege
Ruletë
Shigjetat
Slotat
Snooker
Soho BlackjackSoiree Blackjack
Sportet dimërore
Sportive
StarCraft 2
Surfing
Televizioni
Tenis tavoline
Tenisi
Trotting
UFC
Valorant
Video Poker
Wheel of Fortune
eSports
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (17)
MonedhatMonedhat (5)
Dollari Kanadez
Euro
Koruna Çeke
Krona Suedeze
Paund sterlina
Programi i FilialitProgrami i Filialit (1)
ShtetetShtetet (11)
Brazili
Danimarka
Finlanda
Irlanda
Italia
Kili
Mbretëria e Bashkuar
Norvegjia
Peruja
Suedia
Zelanda e Re
SoftwareSoftware (30)
2 By 2 Gaming
Bally
Betsoft
BlaBlaBla Studios
Blueprint Gaming
Cryptologic (WagerLogic)
Elk Studios
Evolution Gaming
Fuga Gaming
Genesis Gaming
IGT (WagerWorks)
Lightning Box
MicrogamingNetEnt
NextGen Gaming
Nyx Interactive
Odobo
Play'n GOPlaytechPragmatic PlayQuickfire
Quickspin
Rabcat
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
SG GamingThunderkick
WMS (Williams Interactive)
Yggdrasil Gaming
iSoftBet