Leo Vegas Live Casino Rishikoni - Tips & Tricks

Age Limit
Leo Vegas
Leo Vegas is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Tips & Tricks

Leo Vegas ka krijuar kazinonë e tij në atë mënyrë që edhe lojtarët për herë të parë të mund të gjejnë rrugën e tyre. Gjithsesi, është gjithmonë mirë të dini se çfarë po hyni dhe të lexoni për disa këshilla dhe truke që do ta bëjnë përvojën tuaj pa probleme.

Këshilla për fillestarët e kazinosë

Anëtarësimi në një kazino për herë të parë dhe të luash për para të vërteta mund të jetë e frikshme për disa lojtarë. Të gjitha ato terma dhe lojëra të reja, secila me grupin e vet të rregullave mund të duken konfuze në fillim.

Të themi të vërtetën, ka shumë për të mësuar rreth lojërave të kazinosë. Sidomos lojtarët që duan të kenë përvojën më të mirë të mundshme dhe shanset më të mira për të fituar, kalojnë pak kohë duke mësuar rreth lojërave dhe asaj që kanë për të ofruar.

Gjithsesi, shumica e lojërave në kazino janë krijuar në atë mënyrë që të jenë të drejtpërdrejta dhe ofrojnë mundësinë për të fituar disa para edhe për fillestarët e plotë.

Të shpenzosh shumë kohë për të mësuar gjithçka që duhet të mësosh rreth një loje të caktuar, mund ta heqë kënaqësinë nga ajo. Strategjia më e mirë që lojtarët mund të përdorin këtu është të mësojnë ndërsa shkojnë. Lojtarët duhet të jenë të vetëdijshëm për rreziqet që përfshin kumari dhe duhet të jenë të kënaqur me to.

Ka disa këshilla që lojtarët duhet t'i marrin parasysh në momentin që fillojnë të luajnë. Ajo që lojtarët duhet të kenë parasysh është se këto këshilla nuk janë të garantuara për t'u sjellë atyre para, por ato do të sigurojnë një kohë të mirë.

Luaj online – Shumë lojtarë betohen se të luash online është vendi më i mirë për të filluar. Anëtarësimi në një kazino online dhe të mësosh rreth lojërave nga komoditeti i shtëpisë është shumë më i lehtë. Leo Vegas Casino ofron një procedurë të thjeshtë regjistrimi. Dhe në krye të kësaj, lojtarët lejohen të luajnë shumicën e lojërave falas. Kjo është një mundësi e shkëlqyer për të mësuar rregullat e lojës pa pasur nevojë të shpenzoni para. E vetmja pengesë është se kur një lojtar dëshiron të luajë në Kazino Live, ai do të duhet të bëjë një depozitë. Ndonjëherë kazinoja mund të ofrojë një bonus si pjesë e një promovimi që lojtarët mund ta përdorin për të provuar një nga lojërat e shumta të kazinosë Live, që është një tjetër plus për Leo Vegas.

Mësoni Rregullat – kjo mund të duket e qartë, por lojtarët duhet të familjarizohen me rregullat përpara se të vendosin të luajnë për para të vërteta. Lojtarët që marrin pak kohë për të mësuar rregullat do të bëjnë një rrugë të gjatë. Lajmi i mirë është se shumica e lojërave të kazinosë janë të lehta dhe nuk kërkojnë shumë kohë për t'u mësuar. Kur luani në Live Casino, tregtarët do t'ju ndihmojnë kur lojtarët e gjejnë veten në një pozicion që nuk dinë çfarë të bëjnë.

Vendosni një buxhet – Një nga rregullat e arta kur luani në një kazino online është të vendosni një buxhet. Ky rregull vlen për fillestarët e plotë, por edhe për lojtarët me përvojë. Lojtarët mund të luajnë herë pas here në një kazino dhe nuk ka asgjë të keqe të zgjidhni të shpenzoni para duke luajtur lojëra. Nëse lojtarët e gjejnë veten duke luajtur me paratë që nuk mund të përballojnë humbjen, atëherë lind një problem. Vendosni një buxhet dhe qëndroni në të, është kaq e thjeshtë.

Njihni skajin e shtëpisë – nëse themi se ‘shtëpia fiton gjithmonë’ kjo mund të interpretohet shumë gabim. Në të vërtetë, kazinoja gjithmonë përfundon në fitim me kalimin e kohës, por kjo nuk do të thotë se është e pamundur të fitosh ca para gjatë lojës. Shanset janë pak në favor të kazinosë dhe ky avantazh i integruar për shtëpinë njihet si skaji i shtëpisë. Lojtarët mund të përdorin disa strategji për të mbajtur në minimum efektet e avantazhit të shtëpisë. Ajo që ne u sugjerojmë lojtarëve është të dinë gjithmonë rregullat e lojës që luajnë. Ky është avantazhi më i madh që ata do të kishin në çdo kohë.

Mos prisni të fitoni çdo herë – fitimi është pjesë e lojës së lojërave të kazinosë në internet, po ashtu edhe humbja. Nëse lojtarët hyjnë në botën e lojërave të fatit në internet duke ditur se çfarë të presin, ata kanë më pak gjasa të zhvillojnë sjellje varësie. Në këtë mënyrë lojtarët do të shmangin marrjen e rreziqeve të padëshiruara dhe humbjen e më shumë parave nga sa kanë planifikuar.

Përfitoni plotësisht nga bonuset - Kazino Leo Vegas është shumë bujare me lojtarët e tyre, kështu që për këtë arsye ata do t'i shpërblejnë lojtarët e tyre të rinj dhe besnikë me shumë bonuse të ndryshme. Disa bonuse mund të përdoren për të luajtur lojëra me video slot dhe të tjera mund të përdoren për të luajtur lojëra të Kazinosë Live, cilado që ju preferoni.

Luaj lojëra të ndryshme – një nga arsyet kryesore pse kazinotë online janë kaq tërheqëse është fakti se ato ofrojnë lojëra të ndryshme. Edhe pse shumica e lojtarëve kanë lojërat e tyre të preferuara, është mirë të dini se ata kanë mundësinë të gjejnë diçka ndryshe. Lojtarët që janë fillestarë këshillohen të provojnë sa më shumë lojëra që të jetë e mundur për të gjetur ato që u përshtaten më shumë. Për një përvojë të vërtetë të kazinosë, ne sugjerojmë kumarxhinjtë të provojnë një nga lojërat e shumta të ofruara në seksionin Live Casino.

Mësoni strategjitë e duhura – edhe pse shanset janë kundër lojtarëve, ne sugjerojmë që ata të mësojnë rregullat e lojës që duan të luajnë dhe të përdorin strategjinë e duhur. Ne sugjerojmë lojtarët të shkojnë në seksionin e strategjisë së kazinosë në faqen tonë të internetit për të mësuar më shumë.

Fitimet me para në dorë – e dimë që kemi përmendur në shumë raste se kazinoja ka një avantazh dhe se në fund do të fitojnë më shpesh se lojtarët. Por, është e mundur të fitosh kur luani në një kazino online, dhe kur kjo të ndodhë, ne i këshillojmë lojtarët të tërheqin fitimet e tyre. Ndonjëherë, ata mund të mendojnë se është një ide e mirë për të luajtur disa lojëra të tjera, por për fat të keq, fati i mirë do të kthehet gjithmonë në një moment.

Lëreni kur të pushojë argëtimi – Luajtja e lojërave të kazinosë supozohet të jetë argëtuese, por sapo një lojtar i bixhozit të fillojë të luajë për arsyet e gabuara, kumari do të pushojë lehtësisht nga argëtimi. Është shumë e rëndësishme të luani kumar në mënyrë të arsyeshme dhe vetëm për qëllime argëtimi, dhe kur gjërat fillojnë të dalin jashtë kontrollit, duhet të mësoni të ndaloni lojën e fatit.

Total score8.1
Përfitimet
+ Mbreti i celularit
+ Kazino live e klasit të lartë
+ Fitues i çmimit

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2012
BonusetBonuset (7)
Baste falas
Bonus ndeshje
Bonus rrotullime falas
Bonus të mirëpriturBonusi high rollerBonusi i rimbushjes
Bonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (2)
Angleze
Suedeze
LicencatLicencat (8)
AAMS Italy
CAIXA Brazil
Danish Gambling AuthorityMalta Gaming Authority
Peruvian La Dirección General de Juegos de Casino y Máquinas Tragamonedas
Swedish Gambling Authority
The Alcohol and Gaming Commission of Ontario
UK Gambling Commission
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
Bisedë live
Email mbështetës
LojëraLojëra (57)
Live 3 Card Brag
2 Hand Casino Hold'em
All Bets BlackjackBaccarat
Basketboll
Bast në Futboll
Bejsbolli
Blackjack
Boks
CS:GO
Call of Duty
Casino Stud JP Emulator
Dota 2
First Person Baccarat
Formula 1
Futboll
Futboll Amerikan
Futbolli Australian
Futbolli galik
Golden Wealth Baccarat
Golf
Hokej mbi akull
Kriketi
League of Legends
Live Baccarat Lounge No CommissionLive Mega Wheel Live Playboy BaccaratLive Progressive BaccaratLive Super SixLive Texas Holdem BonusLive XL Roulette
MMA
Motorsport
Pai GowPokerPoker me tre letra
Politika
Rainbow Six Siege
Ruletë
Shigjetat
Slotat
Snooker
Soho BlackjackSoiree Blackjack
Sportet dimërore
Sportive
StarCraft 2
Surfing
Televizioni
Tenis tavoline
Tenisi
Trotting
UFC
Valorant
Video Poker
Wheel of Fortune
eSports
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (17)
MonedhatMonedhat (5)
Dollari Kanadez
Euro
Koruna Çeke
Krona Suedeze
Paund sterlina
Programi i FilialitProgrami i Filialit (1)
ShtetetShtetet (11)
Brazili
Danimarka
Finlanda
Irlanda
Italia
Kili
Mbretëria e Bashkuar
Norvegjia
Peruja
Suedia
Zelanda e Re
SoftwareSoftware (30)
2 By 2 Gaming
Bally
Betsoft
BlaBlaBla Studios
Blueprint Gaming
Cryptologic (WagerLogic)
Elk Studios
Evolution Gaming
Fuga Gaming
Genesis Gaming
IGT (WagerWorks)
Lightning Box
MicrogamingNetEnt
NextGen Gaming
Nyx Interactive
Odobo
Play'n GOPlaytechPragmatic PlayQuickfire
Quickspin
Rabcat
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
SG GamingThunderkick
WMS (Williams Interactive)
Yggdrasil Gaming
iSoftBet