Leo Vegas Live Casino Rishikoni - Withdrawals

Age Limit
Leo Vegas
Leo Vegas is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority
Total score8.1
Përfitimet
+ Mbreti i celularit
+ Kazino live e klasit të lartë
+ Fitues i çmimit

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2012
BonusetBonuset (7)
Baste falas
Bonus ndeshje
Bonus rrotullime falas
Bonus të mirëpriturBonusi high rollerBonusi i rimbushjes
Bonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (7)
Angleze
Daneze
Gjermane
Italiane
Portugeze
Spanjolle
Suedeze
LicencatLicencat (8)
AAMS Italy
CAIXA Brazil
Danish Gambling AuthorityMalta Gaming Authority
Peruvian La Dirección General de Juegos de Casino y Máquinas Tragamonedas
Swedish Gambling Authority
The Alcohol and Gaming Commission of Ontario
UK Gambling Commission
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
Bisedë live
Email mbështetës
LojëraLojëra (58)
Live 3 Card Brag
2 Hand Casino Hold'em
All Bets BlackjackBaccarat
Basketboll
Bast në Futboll
Bejsbolli
Blackjack
Blackjack Surrender
Boks
CS:GO
Call of Duty
Casino Stud JP Emulator
Dota 2
First Person Baccarat
Formula 1
Futboll
Futboll Amerikan
Futbolli Australian
Futbolli galik
Golden Wealth Baccarat
Golf
Hokej mbi akull
Kriketi
League of Legends
Live Baccarat Lounge No CommissionLive Mega Wheel Live Playboy BaccaratLive Progressive BaccaratLive Super SixLive Texas Holdem BonusLive XL Roulette
MMA
Motorsport
Pai GowPokerPoker me tre letra
Politika
Rainbow Six Siege
Ruletë
Shigjetat
Slotat
Snooker
Soho BlackjackSoiree Blackjack
Sportet dimërore
Sportive
StarCraft 2
Surfing
Televizioni
Tenis tavoline
Tenisi
Trotting
UFC
Valorant
Video Poker
Wheel of Fortune
eSports
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (17)
MonedhatMonedhat (5)
Dollari Kanadez
Euro
Koruna Çeke
Krona Suedeze
Paund sterlina
Programi i FilialitProgrami i Filialit (1)
ShtetetShtetet (11)
Brazili
Danimarka
Finlanda
Irlanda
Italia
Kili
Mbretëria e Bashkuar
Norvegjia
Peruja
Suedia
Zelanda e Re
SoftwareSoftware (30)
2 By 2 Gaming
Bally
Betsoft
BlaBlaBla Studios
Blueprint Gaming
Cryptologic (WagerLogic)
Elk Studios
Evolution Gaming
Fuga Gaming
Genesis Gaming
IGT (WagerWorks)
Lightning Box
MicrogamingNetEnt
NextGen Gaming
Nyx Interactive
Odobo
Play'n GOPlaytechPragmatic PlayQuickfire
Quickspin
Rabcat
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
SG GamingThunderkick
WMS (Williams Interactive)
Yggdrasil Gaming
iSoftBet

Withdrawals

Tërheqja e fitimeve në Leo Vegas Casino është një procedurë shumë e thjeshtë. Ajo që lojtarët duhet të bëjnë është të drejtohen te arkëtari dhe të zgjedhin opsionin e Tërheqjes. Ka mënyra të ndryshme pagese të disponueshme që mund të përdorin për tërheqje dhe pasi të zgjedhin atë që duan të përdorin, mund të fusin shumën që dëshirojnë të tërheqin dhe të konfirmojnë transferimin. Ajo që lojtarët duhet të mbajnë mend këtu është se ata duhet të përdorin të njëjtën mënyrë pagese për tërheqje si ajo që përdorën për të bërë një depozitë.

Leo Vegas ofron disa mënyra të ndryshme pagese që lojtarët mund të përdorin për të tërhequr fitimet e tyre. Më të përdorurat përfshijnë Mastercard dhe Visa, por lojtarët gjithashtu mund të dërgojnë tërheqjet e tyre në llogarinë e tyre bankare.

Transferimi bankar me Trustly është metoda më e popullarizuar në kazino. Lojtarët mund të gjejnë bankën e tyre nga menyja dhe më pas do të shfaqet faqja e hyrjes së bankës. Pasi të identifikohen, lojtarët duhet të verifikojnë transaksionet e tyre siç do të bënin me bankingun online.

Kuletat elektronike mund të përdoren edhe për tërheqje. Në këtë pikë, Leo Vegas ofron Neteller dhe Skrill dhe për fat të keq, PayPal nuk është i disponueshëm. Kjo nuk do të thotë se nuk do ta shtojnë së shpejti.

Kufiri minimal dhe maksimal i tërheqjes

Çdo mënyrë pagese ofron kufizime të ndryshme kur bëhet fjalë për tërheqjet. Gjëja më e mirë që lojtarët mund të bëjnë është të drejtohen te seksioni i Tërheqjeve dhe ata mund të gjejnë të gjithë informacionin e nevojshëm pranë mënyrës së pagesës që duan të përdorin.

Koha e përpunimit

Kur bëhet fjalë për kohën e tërheqjes, ka kohë të ndryshme përpunimi që lojtarët mund të hasin. Duke folur statistikisht, koha e tërheqjes mund të zgjasë deri në 5 ditë për t'u pastruar, por në shumicën e rasteve, lojtarët do t'i marrin fondet e tyre shumë më shpejt. Kuletat elektronike ofrojnë tërheqjen më të shpejtë e cila në disa raste mund të jetë e menjëhershme.

Verifikimi i llogarisë

Lojtarët duhet të verifikojnë llogarinë e tyre përpara se të mund të kërkojnë një tërheqje, dhe kjo bëhet duke dërguar kopje të dokumenteve ligjore. Këto janë dokumentet që lojtarët mund të dërgojnë:

  • Dëshmi identiteti – për të vërtetuar identitetin, lojtarët duhet të dërgojnë një kopje të pasaportës së tyre, patentë drejtimi me foto ose kartë identiteti specifike.
  • Dëshmi e adresës – për të vërtetuar adresën e tyre, lojtarët mund të dërgojnë një kopje të faturës së shërbimeve ose pasqyrës bankare.
  • Dëshmia e mënyrës së pagesës – për të vërtetuar mënyrën e tyre të pagesës, lojtarët duhet të dërgojnë një kopje të një pasqyre bankare ose një pamje të ekranit të llogarisë së tyre të portofolit elektronik.

Tarifat

Leo Vegas mbulon pothuajse të gjitha tarifat e përfshira në pagesa. Lajmi i mirë është se nuk ka taksa për pagesat dhe tarifa e vetme që lojtarët duhet të paguajnë është një tarifë prej 5% në tërheqjen e tyre të parë prej 10 dollarësh.