me88 Live Casino Rishikoni - Responsible Gaming

Age Limit
me88
me88 is not available in your country. Please try:
Trusted by
PAGCORCuracao
Total score7.0
Përfitimet
+ Platforma më e sigurt për t'u tërhequr dhe arritur VIP
+ Sponsor krenar i dy videove muzikore të Namewee
+ Karakteristikë e thjeshtë e marrjes së parave

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2018
BonusetBonuset (14)
"Sport-Specific" Bonuses
Baste falas
Bonus cashbackBonus ndeshjeBonus pa depozitëBonus referimiBonus të mirëpriturBonusi VIP
Bonusi i besnikërisë
Bonusi i ditëlindjesBonusi i rimbushjesBonusi javor
Bonusi me depozitë
Kodet e bonusit
GjuhëtGjuhët (5)
Angleze
Kineze
Malajziane
Tajlandeze
Vietnameze
LicencatLicencat (2)
Curacao
PAGCOR
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (1)
Bisedë live
LojëraLojëra (16)
Andar BaharBaccarat
Baste online
Baste sportive
BlackjackDragon TigerKenoLojë shfaqjePokerPoker me tre letraRuletëSic Bo
Slotat
Sportet virtuale
Sportive
eSports
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (10)
BitcoinCrypto
Direct Bank Transfer
DuitNow
E-wallets
Eezie Pay
Help2Pay
Online Bank Transfer
QR Code
Quick Pay
MonedhatMonedhat (4)
Bahti Tailandez
Dollari i Singaporit
Dồngu Vietnamez
Ringgiti Malajzian
ShtetetShtetet (4)
Malajzia
Singapor
Tajlandë
Vietnami
SoftwareSoftware (16)

Responsible Gaming

Lojtarët duhet t'i qasen kumarit me kujdes pasi është një fakt i njohur që disa lojtarë bëhen të varur. Kumari duhet trajtuar si një kalim kohe argëtuese dhe nuk duhet parë si një formë për të gjeneruar të ardhura. Shumica e lojtarëve e shohin lojën e fatit si një aktivitet argëtues dhe shpenzojnë vetëm atë që mund të përballojnë për të rrezikuar, ka një grup tjetër lojtarësh që kanë vështirësi të kontrollojnë dëshirat e tyre dhe fillojnë të shpenzojnë para që nuk mund t'i humbin.

Operatorëve online dhe furnizuesve të programeve kompjuterike u kërkohet të respektojnë parimet e lojërave të përgjegjshme. Ka 7 fusha në të cilat kazinotë online dhe ofruesit e programeve kompjuterike punojnë për të mbrojtur lojtarët e tyre:

  • Mbrojtja e kumarxhinjve vulnerabël
  • Parandalimi i lojërave të fatit të mitur
  • Masat e sigurisë kundër veprimtarive kriminale
  • Privatësia e informacionit
  • Mbrojtja e pagesave në internet
  • Një mjedis i sigurt në internet
  • Marketing etik dhe i përgjegjshëm

Një nga fushat më të rëndësishme të lojërave të fatit të përgjegjshëm ka të bëjë me mbrojtjen e lojtarëve vulnerabël. Disa njerëz janë më të prirur ndaj varësisë dhe këto mund të zhvillohen lehtësisht. Disa nga masat që ofron kazinoja për lojtarët si kjo është të përfitojnë nga një nga kufizimet e shumta që ofron kazinoja, si kufizimet në sasinë e parave dhe kohën që shpenzojnë. Lojtarët gjithashtu mund të marrin programin e vetëpërjashtimit dhe të mbyllin përkohësisht llogaritë e tyre. Gjatë periudhës së vetëpërjashtimit, ata nuk do të jenë në gjendje të depozitojnë fonde dhe të luajnë për para të vërteta.

Aspekti i dytë i mbrojtjes së lojtarëve është parandalimi i të miturve nga krijimi i një llogarie. Për këtë arsye, kazinoja do të kalojë një procedurë të gjerë verifikimi për t'u siguruar që çdo lojtar që i bashkohet kazinosë është i moshës madhore për të luajtur kumar. Dhe, në të njëjtën kohë prindërit këshillohen të monitorojnë aktivitetin e fëmijëve të tyre në internet.

Uebsajtet e lojërave të fatit ka të ngjarë të ndikohen nga aktiviteti kriminal në internet ashtu si çdo faqe tjetër që merret me transaksione. Për këtë arsye, operatorëve u kërkohet të fusin procedura dhe programe softuerike që do të zbulojnë dhe bllokojnë aktivitetet e pastrimit të parave dhe pajisjeve të hakerimit.

Me88 Casino i kushton vëmendje të madhe zgjedhjes së zgjidhjeve më të përshtatshme të pagesave, në mënyrë që lojtarët të mund të depozitojnë, transferojnë dhe tërheqin para në mënyrë të sigurt.

Me88 Casino sigurohet që faqja e saj e internetit të jetë e sigurt dhe që lojtarët të mund të argëtohen në një mjedis të sigurt kumari.

Me88 Casino do të respektojë çdo lojtar që është vetëpërjashtuar nga faqja e tyre e internetit dhe ata nuk do të dërgojnë asnjë material promocional në rrugën e tyre. Kazinoja gjithashtu nuk synon lojtarët e mitur ose të pambrojtur.

Ofruesit e platformës janë nën kërkesa morale dhe juridike për t'u ofruar operatorëve në internet mjetet dhe mjetet e nevojshme për të kontrolluar varësinë nga bixhozi duke vendosur kufij bastesh dhe mjete vetëpërjashtimi, lojërat e fatit për të miturit, duke ofruar privatësi dhe siguri të të dhënave duke shtuar mjete sigurie kundër kërcënimeve në internet dhe duke ofruar siguri. mjedisi i lojërave të fatit.

Megjithatë, ka disa gjëra që lojtarët duhet të mbajnë mend kur bëhet fjalë për lojërat e fatit në internet.

Të luash lojëra në internet duhet parë si një mënyrë argëtuese dhe argëtuese për të kaluar pak kohë.

Kumari online nuk duhet parë si një mënyrë për të fituar të ardhura. Lojtarët nuk duhet të vënë bast para që nuk mund të përballojnë të humbasin. Ka shumë veçori që ofron kazinoja që do t'i ndihmojnë lojtarët të mbajnë kontrollin e buxhetit të tyre. Ata mund të vendosin një kufi për paratë që depozitojnë dhe të vendosin një kufi për kohën që kalojnë duke luajtur bixhoz.

Lojtarët që kanë probleme me kontrollin e dëshirës së tyre për lojërat e fatit duhet të marrin në konsideratë kontaktimin me një nga organizatat e shumta mbështetëse që mund të ofrojnë ndihmë dhe udhëzime.

GamCare është një nga organizatat kryesore që ofron këshilla, këshilla dhe ndihmë praktike në adresimin e ndikimit social të lojërave të fatit. Kjo është një organizatë që operon brenda Mbretërisë së Bashkuar, por jo banorët e Mbretërisë së Bashkuar gjithashtu mund t'i kontaktojnë ata për detaje të organizatave mbështetëse ndërkombëtare.

Kumarxhinjtë Anonim është një tjetër organizatë shumë e njohur që ndihmon kumarxhinjtë kompulsivë. Kjo është një shoqëri burrash dhe grash që janë bashkuar për të ndihmuar këdo në nevojë. Të varurit nga bixhozi mund t'i kontaktojnë ata përmes faqes së tyre të internetit dhe gjithashtu mund të gjejnë informacion mbi bursat rajonale në mbarë botën.

Terapia e bixhozit është një organizatë që ofron mbështetje dhe këshillim për këdo që është i prekur nga lojërat e fatit. Terapia e bixhozit operon nga lokacione brenda Britanisë së Madhe dhe Ndërkombëtare.