Rocketpot Live Casino Rishikoni - Tips & Tricks

Age Limit
Rocketpot
Rocketpot is not available in your country. Please try:
Trusted by
Curacao

Tips & Tricks

Kazinotë e drejtpërdrejta nuk janë të reja në skenën e lojërave të fatit sidoqoftë ato janë të reja për disa lojtarë që sapo po mësojnë për këtë formë argëtimi. Për këtë arsye, ne do të ndajmë disa këshilla dhe truke me të gjithë lojtarët.

Për të luajtur lojëra në Live Casino, gjithçka që duhet të bëjnë lojtarët është të krijojnë një llogari dhe të depozitojnë fonde. Ka shumë lojëra të ndryshme të disponueshme në seksionin Rocketpot Live Casino. Lojtarët mund të fillojnë të eksplorojnë ose mund të përdorin kutinë e kërkimit nëse e dinë se çfarë kërkojnë.

Këshilla më e vlefshme që mund t'u japim lojtarëve të rinj kur bëhet fjalë për lojërat Live Dealer është të mësojnë rregullat e lojës pasi Lojërat Live nuk janë të disponueshme në modalitetin demo. Kjo do t'i ndihmojë ata të përmirësojnë shanset e tyre për të fituar dhe në të njëjtën kohë ata nuk do të humbasin shumë para ndërsa provojnë dhe mësojnë se si funksionon loja.

Si të gjeni një tregtar të mirë të drejtpërdrejtë?

Meqenëse tregtarët e drejtpërdrejtë janë thelbi i çdo loje të drejtpërdrejtë të kazinosë, është shumë e rëndësishme të gjesh tregtarin më të mirë që do t'i ndihmojë lojtarët të shijojnë të gjithë përvojën e lojërave.

Para së gjithash, një tregtar i mirë kazinoje e njeh lojën në mënyrë që të shmangë çdo gabim të mundshëm. Disa lojëra janë të lehta për t'u mësuar, por të tjerat do të marrin trajnim të gjerë që mund të zgjasë deri në disa muaj, në mënyrë që ata të mund të zotërojnë aftësinë e drejtimit të lojës. Një tregtar i mirë është i përkushtuar ndaj punës së tyre dhe ata do të mësojnë lojën e tyre.

Një tjetër gjë e rëndësishme që vlerësojnë kumarxhinjtë kur luajnë lojëra me tregtarë të drejtpërdrejtë është të gjejnë një tregtar që ka shpejtësinë e duhur të shpërndarjes së letrave. Nëse një tregtar është shumë i ngadalshëm, mund të jetë zhgënjyese, por në të njëjtën kohë, nëse një tregtar është shumë i shpejtë, do të ishte e vështirë të vendosni për lëvizjen e ardhshme. Pra, një tregtar i mirë i shpërndan letrat me një shpejtësi që është e përshtatshme për shumicën e lojtarëve.

Gabimet që duhen shmangur kur luani Ruletë

Live Roulette është një lojë argëtuese dhe emocionuese që preferojnë shumë lojtarë. Gjithsesi, ka disa gabime që fillestarët priren të bëjnë të cilat lehtë mund të shmangen.

Gabimi i parë që bëjnë lojtarët është zgjedhja e një tavoline pa bërë kërkimet e tyre. Ka lloje të ndryshme lojrash ruletë, veçanërisht në një kazino online. Dihet se Ruleta ka tre variante klasike të Ruletës Amerikane, Evropiane dhe Franceze. Më e keqja nga të gjitha është Ruleta Amerikane sepse ofron shanset më të këqija për lojtarët. Gjithsesi, lojtarët që kërkojnë një lojë më sfiduese priren të luajnë këtë variant. Megjithatë, fillestarët këshillohen ta shmangin atë me çdo kusht.

Live Roulette është një lojë shumë emocionuese dhe me ritme të shpejta, kështu që shumë lojtarë janë të etur për të filluar sa më shpejt të jetë e mundur pa vendosur një buxhet. Këshillohet që të vendosni një buxhet për çdo lojë përpara se të luani për para të vërteta. Në këtë mënyrë një lojtar do të ketë më shumë kontroll mbi fondet e tij dhe nuk do të marrë vendime të nxituara.

Ruleta Evropiane me të vërtetë ka një avantazh të ulët të shtëpisë, por kjo nuk do të thotë që lojtarët duhet të hidhen dhe të fillojnë të vendosin baste të mëdha. Fillestarët duhet të fillojnë pak dhe të gjejnë një tabelë që ofron baste më të ulëta për të fituar përvojë.

Edhe pse ruleta ofron shumë baste të ndryshme, lojtarët nuk duhet të fillojnë duke vendosur shumë baste në një lojë të vetme. Përsëri, për të fituar përvojë, lojtarët duhet të fillojnë edhe me baste parash për të zgjatur seancën e tyre të lojërave dhe për të mbajtur bankrollin e tyre.

Total score7.6
Përfitimet
+ Bonusi i regjistrimit në Bitcoin
+ Mbi 2600+ lojëra
+ Libri sportiv kripto

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2019
BonusetBonuset (3)
Bonus të mirëpriturBonus të regjistrimit
Bonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (4)
Angleze
Gjermane
Japoneze
Spanjolle
LicencatLicencat (1)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
Bisedë live
Email mbështetës
LojëraLojëra (8)
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (5)
BitcoinCryptoDogecoin
Ethereum
Litecoin
MonedhatMonedhat (1)
Shtetet e Bashkuara Dollar
ShtetetShtetet (200)
Afganistani
Afrika e Jugut
Algjeria
Andorra
Angola
Anguilla
Antilet Holandeze
Arabia Saudite
Argjentina
Armenia
Aruba
Australia
Austria
Azerbajxhani
Bahamas
Bahrein
Bangladeshi
Barbados
Belize
Benin
Bermuda
Bjellorusia
Bolivia
Bosnja dhe Hercegovina
Botsvana
Brazili
Brunei
Bullgaria
Burkina Faso
Burundi
Butani
Côte d'Ivoire
Danimarka
Dominika
Egjipti
Ekuador
El Salvador
Emiratet e Bashkuara Arabe
Eritrea
Estonia
Etiopia
Filipinet
Finlanda
Fixhi
Franca
Gabon
Gambia
Gana
Gjeorgjia
Gjermania
Gjibraltari
Grenada
Grenlanda
Guajana
Guatemala
Guinea
Guinea Ekuatoriale
Guinea-Bissau
Haiti
Holanda
Honduras
Hong Kongu
Hungaria
India
Indonezia
Iraku
Irani
Irlanda
Ishujt Cocos
Ishujt Kajman
Ishujt Kuk
Ishujt Marshall
Ishujt Pitcairn
Ishujt Solomon
Ishujt e Virgjër Britanikë
Ishulli Bouvet
Ishulli Norfolk
Ishulli i Krishtlindjeve
Ishulli i Manit
Islanda
Italia
Izraeli
Japonia
Jemeni
Jordania
Kaledonia e Re
Kamboxhia
Kameruni
Kanadaja
Katari
Kazakistani
Kenia
Kepi i Gjelbër
Kili
Kina
Kirgistani
Kiribati
Kolumbia
Komoret
Kongo
Korea Jugore
Kosta Rika
Kroacia
Kuba
Kuvajti
Laosi
Lesoto
Libani
Liberia
Libia
Lihtenshtajni
Lituania
Luksemburgu
Madagaskari
Makao
Malajzia
Malavi
Maldivet
Mali
Mali i Zi
Malta
Maqedonia
Maroku
Mauritania
Mauritius
Meksika
Mianmar
Moldavia
Monako
Mongolia
Montserrat
Mozambik
Namibia
Nauru
Nepali
Nigeri
Nigeria
Nikaragua
Niue
Norvegjia
Omani
Pakistani
Palau
Panamaja
Papua Guinea e Re
Paraguaj
Peruja
Polonia
Portugalia
Qipro
Republika Dominikane
Republika e Afrikës Qendrore
Republika Çeke
Ruanda
Rusia
Samoa
San Marino
Sejshellet
Senegali
Serbia
Shqipëria
Sierra Leone
Singapor
Siria
Sllovakia
Sllovenia
Somalia
Sri Lanka
Suazilandi
Sudani
Sudani i Jugut
Surinami
Tajlandë
Tajvani
Tanzania
Taxhikistani
Territoret Palestineze
Territori Britanik i Oqeanit Indian
Togo
Tokelau
Tonga
Trinidad & Tobago
Tunizia
Turkmenistani
Turqia
Tuvalu
Uganda
Ukraina
Uruguai
Uzbekistani
Vanuatu
Venezuela
Vietnami
Xhamajka
Xhibuti
Zambia
Zelanda e Re
Zimbabve
Zvicra
Çad
SoftwareSoftware (40)
Asia Gaming
BGAMING
Betgames
Betsoft
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Booming Games
Booongo Gaming
Caleta
Evolution Gaming
Evoplay Entertainment
Ezugi
Fugaso
GameArt
Gamomat
Genii
Golden Hero
Habanero
Hacksaw Gaming
Kalamba Games
Microgaming
Mr. Slotty
OneTouch Games
Oryx Gaming
Playson
Pocket Games Soft (PG Soft)
Pragmatic PlayPush Gaming
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
Revolver Gaming
Spadegaming
Spinomenal
SwinttThunderkick
Tom Horn Gaming
Triple Cherry
True Lab
Wazdan
Yggdrasil Gaming