StarCasino Live Casino Rishikoni - Withdrawals

Age Limit
StarCasino
StarCasino is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
PayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card

Withdrawals

Të gjithë lojtarët që kanë një llogari të regjistruar në StarCasino janë të lirë të shijojnë të gjitha lojërat dhe të gjitha promovimet. Kjo vlen edhe për çdo fitim të bërë prej tyre.

Ka mënyra të shumta tërheqjeje nga të cilat lojtarët mund të zgjedhin në StarCasino, me kohën e përpunimit që ndryshon nga një mënyrë pagese në tjetrën. 

Ndërsa StarCasino përdor teknologjinë më të fundit të kriptimit SSL, lojtarët mund të jenë të sigurt se të gjitha informacionet që i japin operatorit janë plotësisht të sigurta. Asnjë palë e tretë nuk mund të ketë kurrë qasje në fonde ose informacione të llogarisë. 

Duke e ditur këtë, lojtarët mund të shijojnë një përvojë të qetë dhe plotësisht të sigurt lojrash, duke ditur që depozitat dhe tërheqjet e tyre janë plotësisht të sigurta, që është minimumi absolut në botën e sotme të iGaming.

Ndoshta tipari më i rëndësishëm i politikës së tërheqjes në StarCasino është fakti që faqja nuk ngarkon asnjë tarifë për tërheqjet e kërkuara nga lojtarët. Kur lojtarët duan të bëjnë një tërheqje, ata do të jenë në gjendje të zgjedhin nga metodat e mëposhtme të tërheqjes:

 • VIZA
 • PayPal
 • Skrill
 • Neteller
 • Shumë më mirë
 • Transferte bankare

Mbani në mend se të gjitha tërheqjet në StarCasino mund t'i nënshtrohen disa kontrolleve të sigurisë dhe mund të zgjasin më shumë sesa tregohet fillimisht në sajt.

Nëse është e mundur, lojtarët këshillohen më mirë të tërhiqen me të njëjtën mënyrë pagese që kanë zgjedhur për depozitat e tyre. Tërheqja në StarCasino është relativisht e thjeshtë – gjithçka që kërkohet është të shkosh në llogarinë e lojtarit, të hysh në seksionin e duhur në zonën e llogarisë dhe të futësh shumën e dëshiruar për të tërhequr.

Për më tepër, lojtarët mund të bëjnë tërheqje vetëm pasi të kenë përfunduar procesin e regjistrimit dhe pasi të kenë verifikuar llogarinë e tyre duke dërguar një kopje të një dokumenti ID të përdorur në fazën e regjistrimit. Të gjitha tërheqjet në StarCasino janë të mundshme në bazë të shumave të fituara nga lojtari.

StarCasino ruan të drejtën për të kërkuar dokumentacion shtesë përveç dokumentit të identifikimit të ofruar herë pas here. Kjo bëhet për masa sigurie dhe është një hap i domosdoshëm për të përfunduar nëse lojtari dëshiron të bëjë ndonjë pagesë.

Shuma minimale e tërheqjes që lojtarët mund të kërkojnë është 10 dollarë, ndërsa maksimumi është 10,000 dollarë për transaksion. Të gjitha kohët e pritjes llogariten në ditë pune - nga e hëna në të premte.

Një gjë shtesë që duhet të theksohet këtu është se nëse lojtari ka zgjedhur PayPal-in për mënyrën e depozitimit, ai mund të tërheqë fonde vetëm në llogarinë e tij PayPal, por shuma duhet të jetë e barabartë me shumën e depozituar. Kjo llogaritet nga depozitimi më i vjetër deri tek më i fundit në StarCasino.

Së fundi, lojtarët duhet të mbajnë mend se bonuset dhe promovimet në StarCasino i nënshtrohen disa kërkesave të basteve që duhet të plotësohen që fondet të tërhiqen.

Kërkesat e bastit janë një tregues i shumës që lojtarët duhet të bastojnë përpara se të tërheqin shumën e bonusit dhe fitimet e bëra prej saj. Në këtë linjë, bonuset në StarCasino janë subjekt i kërkesave të basteve prej 35x.

Kohët e Tërheqjes

Çdo metodë tërheqjeje në StarCasino vjen me një kohë të caktuar përpunimi për të cilën lojtarët duhet të jenë të vetëdijshëm. Kazinoja online ka deklaruar se do të përpunojë fondet e lojtarit deri në 24 orë, dhe vetëm pas kësaj, ato do të transferohen në mënyrën e pagesës së lojtarit.

Të gjitha metodat e mësipërme të tërheqjes në StarCasino vijnë me kohët e mëposhtme të përpunimit:

 • VIZA – 2-3 ditë pune
 • PayPal - 2-3 ditë pune
 • Skrill - 2-3 ditë pune
 • Neteller - 2-3 ditë pune
 • Transfertë bankare - 6-9 ditë pune
 • Shumë më mirë - 2-3 ditë pune

Si të tërhiqeni?

Siç është rasti me të gjitha aspektet e StarCasino, lojtarët nuk do të kenë nevojë të kalojnë nëpër procedura të ndërlikuara për të përfunduar procesin e tërheqjes. Tërheqja e fondeve në StarCasino është shumë e thjeshtë dhe nuk duhen më shumë se disa minuta për të përfunduar.

Sigurisht, hapi i parë që lojtarët duhet të bëjnë përpara se të kërkojnë një tërheqje është regjistrimi dhe verifikimi i një llogarie. Siç u përmend tashmë, i gjithë procesi i regjistrimit dhe verifikimit në StarCasino nuk merr më shumë se disa minuta për të përfunduar. Lojtarët duhet vetëm të hyjnë në faqen zyrtare të operatorit dhe të klikojnë në seksionin "Hap një llogari" në këndin e sipërm djathtas të ekranit.

Më pas, do të nevojiten pak informacione personale shtesë, si dhe një emër përdoruesi dhe fjalëkalim i fortë. Më pas, pasi të sigurohen dokumentet e kërkuara të verifikimit dhe të verifikohet llogaria, lojtarët mund të fillojnë të shijojnë lojërat dhe fitimet prej tyre.

Ata do të jenë në gjendje të bëjnë menjëherë tërheqje, për të cilat lojtarët do të duhet të shkojnë në llogarinë e tyre dhe të klikojnë në butonin "Tërheqje" në menunë rënëse nën emrin e tyre.

Pas kësaj, lojtarët do të duhet të zgjedhin mënyrën e pagesës për tërheqjet e tyre, të fusin shumën e dëshiruar (minimumi 10 dollarë dhe maksimumi 10,000 dollarë për tërheqje) dhe të konfirmojnë transaksionin. Lojtarët duhet të dinë se është shumë e rëndësishme të zgjedhin të njëjtën mënyrë pagese për depozitat dhe tërheqjet, aty ku është e mundur.

Koha në pritje për tërheqje në StarCasino ndryshon në varësi të mënyrës së pagesës që lojtarët kanë zgjedhur. Nëse lojtarët tërhiqen duke përdorur kuletat elektronike, ata mund të presin deri në 24 orë, nëse përdorin karta krediti/debiti, do të duhet të presin gjithashtu 24 orë, ndërsa transfertat bankare mund të zgjasin deri në 7 ditë pune.

Monedhat

Siç është rasti me të gjitha depozitat në StarCasino, lojtarët nuk do të kenë shumë mundësi zgjedhjeje kur bëhet fjalë për zgjedhjen e monedhës së tyre. Si një kazino online me bazë në Itali, StarCasino ofron vetëm EURO si monedhën kryesore për të gjitha transaksionet, përfshirë tërheqjet.

Total score8.0
Përfitimet
+ Deri në 200 € Cashback
+ 100 rrotullime falas pa depozitë
+ Depozitë 200 rrotullime falas

Fakte të shpejta të kazinosë

BonusetBonuset (6)
Bonus pa depozitë
Bonus rrotullime falas
Bonus të mirëpriturBonus të regjistrimitBonusi VIP
Bonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (1)
Italiane
LicencatLicencat (1)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (3)
Bisedë live
Email mbështetës
Mbështetje telefonike
LojëraLojëra (9)
Baccarat
Baste online
Baste sportive
Bingo
BlackjackPokerRuletë
Slotat
Video Poker
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (8)
MonedhatMonedhat (1)
Euro
Programi i FilialitProgrami i Filialit (1)
ShtetetShtetet (1)
SoftwareSoftware (71)
1x2Gaming
2 By 2 Gaming
Adoptit Publishing
Ainsworth Gaming Technology
Amaya (Chartwell)
Aristocrat
Asylum Labs
Authentic GamingBally
Barcrest Games
Betdigital
Betgames
Big Time Gaming
BlaBlaBla Studios
Blueprint Gaming
Booming Games
Casino Technology
Chance Interactive
Cozy Gaming
Crazy Tooth Studio
EGT Interactive
Elk Studios
Endorphina
Fantasma Games
Felt Gaming
Fortune Factory Studios
Foxium
Fuga Gaming
GameArt
Games Labs
Games Warehouse
Gamevy
Genesis Gaming
Genii
Habanero
High 5 Games
Join Games
Just For The Win
Kalamba Games
Lightning Box
Live 5 Gaming
MetaGU
NextGen Gaming
Old Skool Studios
PariPlay
PearFiction
Plank Gaming
Play'n GOPlaysonPortomaso GamingPragmatic Play
Probability
Push Gaming
Quickspin
Rabcat
Realistic Games
Red Rake Gaming
SUNFOX Games
SYNOT Game
Shuffle Master
Side City Studios
Spieldev
Spike Games
Stakelogic
Sthlm Gaming
Stormcraft Studios
Tom Horn Gaming
Touchstone Games
WMS (Williams Interactive)
Wazdan
ZITRO Games