Vasy Casino Kazino Drejtpërdrejt Rishikoni - Responsible Gaming

Vasy CasinoResponsible Gambling
CASINORANK
7.6/10
BonusDeri në 1750 €
Kazino krejt e re
Tërheqje të shpejta
Paketa e personalizuar e bonusit të mirëseardhjes
Merr bonusin
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Kazino krejt e re
Tërheqje të shpejta
Paketa e personalizuar e bonusit të mirëseardhjes
Vasy Casino
Deri në 1750 €
Deposit methodsSkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Merr bonusin
Responsible Gaming

Responsible Gaming

Vasy Casino ofron lojëra të përgjegjshme dhe krijon kushtet perfekte që parandalojnë sjelljen problematike të lojës. Gjithsesi, ka ende përqindje të vogla lojtarësh që zhvillojnë një varësi dhe e kanë të vështirë të kontrollojnë dëshirën e tyre për të luajtur. Ajo që duhet të mbajnë mend është se nuk është kurrë vonë për të kërkuar ndihmë.

Varësia nga kumari është një problem i zakonshëm në shoqërinë e sotme, por lojtarët e kumarit duhet të kujtojnë se gjithmonë mund të kërkojnë ndihmë dhe të punojnë për veten e tyre për të kapërcyer varësinë.

Vasy Casino ofron mjete të ndryshme që mund të përdoren për të luftuar varësinë nga kumari dhe lojtarët këshillohen t'i përdorin ato. Ekzistojnë gjithashtu grupe mbështetëse që lojtarët mund t'i kontaktojnë për këshilla dhe udhëzime.

Kufiri i depozitave

Lojtarët këshillohen të vendosin kufizime personale në llogarinë e tyre të Vasy Casino në momentin që krijojnë një të tillë. Ata mund të zgjedhin të kufizojnë shumën që lejohen të vendosin në një bast të vetëm dhe nëse përpiqen të vënë një bast më të lartë, sistemi nuk do t'i lejojë ata.

Lojtarët mund të vendosin një kufi për shumën që lejohen të humbasin gjatë ditës dhe pasi të arrijnë atë kufi, ata nuk do të jenë në gjendje të vendosin baste të reja.

Lojtarët lejohen të caktojnë një kohë maksimale të seancës gjatë së cilës ata lejohen të identifikohen në faqen e internetit. Pasi të përfundojë periudha e caktuar, lojtarët do të dalin automatikisht.

Lojtarët lejohen të kufizojnë mundësinë për të hyrë në llogarinë e tyre për një kohë të pacaktuar. Gjatë kësaj kohe lojtari nuk mund të hyjë në llogarinë e tij dhe të gjitha fondet e mbetura do të ngrihen. Ata do të mund t'i përdorin ato pasi të ketë mbaruar periudha që ata kanë përcaktuar.

Lojtarët që duan të heqin një kufizim ose të rrisin një kufi do të duhet të paraqesin një kërkesë me shkrim.

Vetëvlerësimi

Kumari në internet është një aktivitet argëtues që fatkeqësisht mund të bëhet i varur me kalimin e kohës. Disa lojtarë shfaqin simptoma të sjelljes kompulsive të lojërave të fatit përpara se të zhvillojnë një varësi serioze dhe është shumë e rëndësishme të njihen ato simptoma në mënyrë që ata të mund të ndërmarrin të gjitha veprimet e nevojshme për të parandaluar varësinë. Këtu është një grup pyetjesh që çdo lojtar i fatit duhet t'i përgjigjet me ndershmëri:

 • A luani shpesh bixhoz vetëm dhe për një periudhë të gjatë?
 • A luani kumar derisa të humbasin të gjitha paratë tuaja?
 • A ndiheni sikur keni humbur interesin për ndërveprimin social me familjen dhe miqtë tuaj?
 • A luan kumar për të shpëtuar nga problemet e përditshme?
 • A ndiheni sikur duhet të ktheheni dhe të fitoni paratë që keni humbur në kumar?
 • A e kritikojnë njerëzit e tjerë sjelljen tuaj të lojërave të fatit?
 • A gënjeni ndonjëherë për të mbuluar kohën që kaloni duke luajtur bixhoz?
 • E anashkaloni punën apo shkollën për të luajtur kumar?
 • A shmangni shpenzimin e parave të kumarit për diçka tjetër?
 • A ndiheni të dëshpëruar kur humbisni të gjitha paratë tuaja dhe nuk mund të përballoni më të luani kumar?
 • A merrni hua para për të luajtur kumar apo për të shlyer borxhet e lojërave të fatit?
 • A ndiheni të dëshpëruar apo vetëvrasës për shkak të lojërave tuaja të fatit?

Vetëpërjashtimi

Vetë-përjashtimi është një veçori e shkëlqyer që i lejon lojtarët të ndalojnë lojërat e fatit për të paktën gjashtë muaj. Ky është një veprim vullnetar që lojtarët mund të ndërmarrin për të qëndruar larg faqeve të internetit të lojërave të fatit.

Çdo vend kumari është i licencuar është pjesë e një skeme vetëpërjashtimi me shumë operatorë. Kjo i lejon lojtarët të bëjnë një kërkesë të vetme për t'u vetëpërjashtuar nga të gjitha ambientet që ofrojnë të njëjtin lloj lojërash fati.

Lojtarët duhet të qëndrojnë besnikë ndaj vetes dhe të mos përpiqen të hapin ndonjë llogari të re.

Grupet mbështetëse të varësisë nga bixhozi

Ballafaqimi me varësinë ndaj lojërave të fatit mund të ndihet dërrmues dhe kumarxhinjtë duhet të dinë se nuk janë vetëm dhe se njerëzit e tjerë po kalojnë të njëjtat probleme si ata. Hapi i parë për t'u rikuperuar është të kuptosh se dikush ka një problem. Kumari ka simptoma të fshehura që lojtarët zakonisht i anashkalojnë derisa të futen thellë në telashe. Është shumë e rëndësishme dhe nuk mund ta theksojmë sa duhet. Nuk është kurrë vonë për të kërkuar ndihmë.

Bixhozi herë pas here ose blerja e biletave të lotarisë çdo javë nuk konsiderohet një varësi, për sa kohë që lojtari mund të përballojë të shpenzojë disa para për argëtim. Varësia nga kumari lind kur ky veprim i thjeshtë bëhet një obsesion dhe lojtarët përpiqen të fitojnë shuma të mëdha parash shpejt. Disa lojtarë janë gjithashtu të varur nga nxitimi intensiv që vjen së bashku me lojërat e fatit, dhe ata janë më pak të fiksuar pas parave dhe më të fiksuar pas emocioneve. Por fakti që disa njerëz do të shpenzojnë shuma të mëdha parash për të arritur një nivel të lartë është ajo që e bën këtë zakon shkatërrues. Varësia nga bixhozi nuk prek vetëm të varurin, por edhe të gjithë familjen e tyre, sepse është një fakt i njohur që të varurit do të shpenzojnë gjithçka që kanë, madje edhe fondet e kolegjit të fëmijëve dhe të gjitha kursimet e tyre.

Kumarxhinjtë duhet të pranojnë se kumari ka pushtuar gjithë jetën e tyre dhe ata duhet të kërkojnë ndihmë sa më shpejt të jetë e mundur. Ka shumë grupe të ndryshme mbështetëse të varësisë ndaj lojërave të fatit që do t'i ndihmojnë të gjithë. Fokusi i këtyre organizatave është t'u bëjnë të ditur lojtarëve të fatit se ka ndihmë në dispozicion dhe se ka një mënyrë për ta kthyer jetën e tyre në normalitet.

1xBet:1500 €
Merr bonusin
Betwinner
Betwinner:390 €
22BET
22BET:300 €